ZADORA - Zakład Pogrzebowy Wadowice

Usługi pogrzebowe

Jakie usługi pogrzebowe świadczą profesjonalne zakłady?

Organizacja ceremonii pogrzebowej to bardzo odpowiedzialne i trudne zajęcie. Osoby bliskie są pogrążone w rozpaczy po utracie członka rodziny, a mimo to, muszą sprostać temu zadaniu. Dobry zakład pogrzebowy jest w stanie znacząco odciążyć swoich klientów i zająć się większością spraw związanych z pogrzebem. Choć na ogół branża funeralna pozostaje daleko po za naszą sferą zainteresowań, warto wiedzieć, jakie usługi pogrzebowe oferuje profesjonalny zakład.

>Załatwianie formalności związanych z pogrzebem

Jeśli powierzymy organizację pogrzebu właściwej firmie, odciążymy się od konieczności załatwiania wielu formalności. Dobry zakład pomoże wypełnić niezbędne formularze, zajmie się sprawami formalnymi w ZUS-ie, a także pomoże uzyskać odpowiednią kwotę z ubezpieczenia, jeśli osoba zmarła posiadała polisę na wypadek śmierci. Usługi pogrzebowe obejmują również kwestie załatwienia kwatery na cmentarzu wskazanym przez rodzinę osoby zmarłej. To znacznie oszczędza zmartwień bliskim pogrążonym w żałobie.

Przygotowanie zmarłego do pochówku

Najtrudniejsze usługi pogrzebowe są związane z przygotowaniem zmarłego do ceremonii ostatniego pożegnania oraz pochówku. Zakład pogrzebowy zajmie się umyciem, uczesaniem, makijażem, a także ubiorem osoby zmarłej. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy rodzina zażyczyła sobie ostatnie pożegnanie przy otwartej trumnie. A co z kwestią kremacji, na którą decyduje się w testamencie coraz więcej osób? Tylko największe zakłady pogrzebowe posiadają własny piec krematoryjny. Jeśli wybrana przez Ciebie firma nie posiada takiej usługi, jej pracownik na pewno znajdzie najbliższe miejsce wyposażone w taki piec, a także zagwarantuje transport zwłok.

Ostatnia droga osoby zmarłej

Kompleksowe usługi pogrzebowe obejmują oczywiście transport zmarłego. Ta usługa zaczyna się już na etapie odbioru zwłok ze wskazanego miejsca, np. przyszpitalnej kostnicy. Ciało zmarłego jest transportowe do zakładu pogrzebowego, a następnie, przechowywane w chłodni do dnia ceremonii. W dniu pochówku, zakład pogrzebowy zajmie się przewiezieniem zmarłego do kościoła lub sali pożegnań, a następnie do miejsca pochówku. Jednocześnie, w skład usług pogrzebowych może wchodzić wynajęcie autokaru, który zabierze uczestników ceremonii do miejsca pochówku.

Co jeszcze wchodzi w skład kompleksowych usług pogrzebowych?

Profesjonalny zakład pogrzebowy dysponuje kontaktami, które umożliwiają szybkie załatwienie wszystkich spraw w jednym miejscu. Usługi funeralne zajmują się również sprzedażą pomników, trumien, wiązanek, a także innych akcesoriów wykorzystywanych podczas ceremonii pochówku. Dobry zakład może polecić mistrza ceremonii, a także pomóc w organizacji stypy. Kluczową kwestią jest podejście firmy pogrzebowej do swoich klientów. Warto sprawdzić opinie na temat kilku firm świadczących usługi pogrzebowe w okolicy. W sieci bez trudu możemy przeczytać opinie innych ludzi i wybrać zakład, który cechuje się profesjonalnym i empatycznym podejściem, a także kompleksowym zakresem usług dostosowanych do potrzeb klienta.

Zadzwoń teraz