ZADORA - Zakład Pogrzebowy Wadowice

Dom pogrzebowy

Czym zajmuje się profesjonalny dom pogrzebowy?

Zakłady pogrzebowe oferują bardzo szeroką i kompleksową ofertę dostosowaną do potrzeb klientów. Śmierć osoby bliskiej to ogromny stres i przygnębienie, a co za tym idzie, załatwianie formalności jest wyjątkowo trudnym zadaniem w pierwszych dniach żałoby. Dobry dom pogrzebowy robi wszystko, aby odciążyć swojego klienta od tego typu obowiązków. Jakimi zadaniami zajmie się w naszym imieniu duży zakład pogrzebowy?

Pomoc z załatwieniem formalności urzędowych

Pierwszym krokiem potrzebnym do rozpoczęcia przygotowań do pochówku jest załatwienie wszelkich kwestii formalnych z urzędem. Niezbędny jest oczywiście akt zgonu. Kolejna istotna kwestia do porozumienie się z cmentarzem w kwestii zarezerwowania kwatery i wykopania grobu. Firma pogrzebowa podpowiada również swoim klientom kwestie, które warto załatwić jak najszybciej. Zaliczymy tu powiadomienie dostawców usług o śmierci klienta i rozwiązanie umów. W innym razie, to najbliższa rodzina zostanie obciążona dodatkowymi kosztami. Dom pogrzebowy dysponuje wiedzą oraz doświadczeniem potrzebnymi do ekspresowego załatwienia wszelkich formalności.

Wybór trumny, pomnika oraz dodatków

W domu pogrzebowym możemy wybrać trumnę, pomnik, kwiaty, urnę a także ewentualne dodatki, jak np. grawerowaną tablicę. Duże zakłady odznaczają się bardzo rozwiniętą ofertą dostosowaną do potrzeb wszystkich klientów. Najlepiej widać to na ofercie pomników. Znajdziemy tu bardzo proste nagrobki na miarę potrzeb uboższych klientów, jak również bogato zdobione pomniki z marmuru adresowane do zamożnych osób. Dom pogrzebowy stara się formułować ofertę, w której ceny będą dopasowane do możliwości wszystkich klientów.

Przygotowanie zmarłego do pochówku

Zadaniem domu pogrzebowego w Wadowicach jest przygotowanie ciała zmarłego do pochówku. Jest ono starannie myte i odkażane, a także ubierane w strój dostarczony przez rodzinę. Ciało zmarłego jest przygotowywane również do ostatniego pożegnania przy otwartej trumnie. Coraz większa liczba domów pogrzebowych posiada również własny piec krematoryjny, dzięki czemu, nie trzeba korzystać z innych firm podczas organizowania pogrzebu z kremacją.

Uczestniczenie w ceremonii pogrzebu

Dom pogrzebowy Wadowice oddelegowuje pracowników, którzy będą odpowiedzialni za transport i przeniesienie trumny do kościoła, a następnie w miejsce wiecznego spoczynku. Zakłady pogrzebowe mogą na życzenie klienta zająć się oprawą florystyczną oraz muzyczną podczas ceremonii. W pogrzebach świeckich, księdza zastępuje mistrz ceremonii, który dba o odpowiednie pożegnanie zmarłego.

Transport dla uczestników pogrzebu

Jeśli miejsce pochówku jest bardzo oddalone od kościoła, dom pogrzebowy może zorganizować transport, który przewiezie gości na miejsce. Usługa transportu może obejmować również przewiezienie uczestników ceremonii na stypę. Także w tej kwestii możemy poprosić o pomoc. Dom pogrzebowy dysponuje rozległymi kontaktami i może doradzić wybór restauracji, w której zostanie zorganizowana godna uczta dla żałobników.

Zadzwoń teraz